Πέμπτη 16 Ιανουαρίου 2014

Με…αύρα Ζέεντορφ!!(video)

Η Μίλαν είναι στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας με τελικό σκορ 3-1. Μόνο στην ιδέα, πως το τιμόνι της ομάδας θα είναι πλέον στα χέρια του Κλάρενς Ζέεντορφ, το κλίμα στο Μιλάνο άλλαξε άρδην.

Με…αύρα Ζέεντορφ!(video)
Η Μίλαν, με τον Μάουρο Τασότι στον πάγκο, βλέπει το Κύπελλο ως ένα τρόπο να σώσει μια καταστροφική, για ένα τόσο μεγάλο σύλλογο, χρονιά.

Επιβεβλημένη ήταν η πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας, και έτσι έγινε. Χωρίς ν΄ αφήσει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης σε κανέναν. Ούτε καν στη σημερινή αντίπαλό της, τη Σπέτσια, την οποία υποδεχόταν για τους «16» του θεσμού.

Αγριεμένη μπήκε η Μίλαν και, μέσα σε τέσσερα λεπτά, πέτυχε δύο τέρματα. Πιο συγκεκριμένα, με τον Ρομπίνιο στο 28’ και τον Πατσίνι στο 32’. Έτσι, το πρώτο μέρος βρήκε τους «ροσονέρι» με αέρα δύο γκολ.

Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ιάπωνα μέσο, Χόντα, να σκοράρει στο 47’. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι «κατέβασαν» ταχύτητα – διότι την Κυριακή υποδέχονται την Βερόνα- με αποτέλεσμα να δεχθούν το 3-1. Σκορερ ο Φεράρι.

Έτσι, το τέλος της αναμέτρησης βρήκε την ομάδα του Μιλάνου να είναι στα προημιτελικά και να περιμένει τον αντίπαλό της.

Πηγή: sport-fm.gr