Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

Τρομακτικός… Ηρακλής!!

Ένας… πραγματικός Ηρακλής διέλυσε στο «Καυταντζόγλειο» (6-0) τον Πιερικό και δείχνει ότι η θέση του δεν είναι για πολύ ακόμα στην Football League.

Τρομακτικός… Ηρακλής!
Ηρακλής για… μεγάλα πράγματα!

Ο «Γηραιός» νίκησε με 6-0 στην έδρα του, τον Πιερικό και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του βορείου ομίλου της Football League.

Πλέον οι Θεσσαλονικείς περιμένουν το ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Νίκη Βόλου και την Κέρκυρα για να μειώσουν όσο μπορούν την διαφορά από τους δυο πρωτοπόρους.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην 11η θέση έχοντας δεκατρείς και πλέον τέσσερις συνεχόμενες ήττες.

Όσον αφορά το αγωνιστικό μέρος, οι ποδοσφαιριστές του Γκιγιέρμο Όγιος «μπήκαν» στο παιχνίδι φουριόζοι και στο 32' ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη στο αυτογκόλ του Καραγκούνη στο 5' και τέρμα του Ζαχόρα.

Στο δεύτερο μισό ο Ηρακλής δεν κατέβασε ταχύτητα και σημείωσε άλλα τρία τέρματα, με τον Ονουάτσι στο 51΄ να γράφει το 3-0. Επτά λεπτά αργότερα ο Πουρτουλίδης έκανε το 4-0 με τον Τάι να κάνει το 5-0 και τον Τσιλιανίδη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να γράφει το τελικό 6-0.