Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

Σκασμένος ο Σάντσες!

Στην κακή εμφάνιση του πρώτου μέρους απέδωσε την ήττα του Απόλλωνα Σμύρνης απ’ τον Παναιτωλικό ο Λόρι Σάντσες.

Σκασμένος ο Σάντσες
Αναλυτικά όσα είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Εμφανιστήκαμε στον αγώνα με καθυστέρηση 45 λεπτών, δεν γνωρίζω το λόγο και δεν γνωρίζω γιατί, ωστόσο δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό κατά τη διάρκεια των αναμετρήσεων. Στο δεύτερο ημίχρονο που εμφανιστήκαμε ήμασταν πολύ καλοί απέναντι σε έναν πολύ αξιόλογο αντίπαλο, ο οποίος εντός έδρας έχει ένα αξιοπρόσεκτο ρεκόρ στο πρωτάθλημα. Και θεωρώ ότι στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν ξεκάθαρα καλύτεροι.

Δυστυχώς, όμως, όταν δεν εμφανίζεσαι για 45 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο και δίνεις στον αντίπαλο τη δυνατότητα να πετύχει δύο γκολ, τότε είναι πολύ δύσκολο να επιστρέψεις στην αναμέτρηση. Και θεωρώ πως, αν είχαμε ακόμα πέντε λεπτά στη διάθεσή μας, κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης, θα μπορούσαμε να έχουμε φτάσει στην ισοφάριση, να γίνει το 2-2»,