Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

«Γκαντέμης» ο Τζεμπούρ!!

Για να βοηθήσει είχε λίγο χρόνο. Ο Ραφίκ Τζεμπούρ όμως δεν έφερε ούτε… τύχη στη Νότιγχαμ. Γιατί λίγα λεπτά μετά την είσοδό του, η Σέφιλντ Γ. την ξέρανε δις (3-1) και την απέκλεισε απ’ το Κύπελλο.

«Γκαντέμης» ο Τζεμπούρ!
Θύμα της απίστευτης Σέφιλντ Γιουνάιτεντ έπεσε και η Νότιγχαμ!

Παρόλο που βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού απ’ την… τρίτη κατηγορία της Αγγλίας, η ομάδα του Νάιτζελ Κλαφ έκανε ένα ακόμα «μπαμ» στο Κύπελλο με αντίπαλο τον Ραφίκ Τζεμπούρ και τους συμπαίκτες του.

Αν και βρέθηκε πίσω λοιπόν στο σκορ (με γκολ του Πάτερσον στο 28’), απάντησε στο 66’ με τον Κόαντι. Και είκοσι λεπτά αφότου ο Αλγερινός πέρασε στο παιχνίδι (στο 78’ μπήκε κι ο Αμπντούν) προκειμένου να λυτρώσει τη Νότιγχαμ, το ρόλο αυτό έπαιξε για τους γηπεδούχους ο Κρις Πόρτερ.

Μπαίνοντας στο 87’, σκοράροντας δυο φορές μέχρι τη λήξη και γράφοντας το 3-1 που έφερε τη Σέφιλντ στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Εκεί όπου δεν αποκλείεται να υπάρξει μεγάλο τοπικό ντέρμπι, καθώς θ' αντιμετωπίσει το νικητή του Σέφιλντ Γουένστεϊ-Τσάρλτον. Πηγή: sport-fm.gr