Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

«Σφαλιάρες» για Λανούς και Νιούελς!

Με τριάρες φιλοδώρησαν οι Ατλέτικο Ραφαέλα και η Χιμνάσια Λα Πλάτα, την «γκρανάτα» και τους «λεπρούς» αντίστοιχα. Ισοπαλία απέσπασε η Ρίβερ από τη Ροζάριο

«Σφαλιάρες» για Λανούς και Νιούελς
Οι δύο ομάδες είναι σαφές πως πλήρωσαν το μεγάλο ροτέισον εξαιτίας της συμμετοχής τους στο Κόπα Λιμπερταδόρες με αποτέλεσμα να παρουσιαστούν αγνώριστες στην 2η αγωνιστική του Torneo Final. Στο «Φορταλέσα», η Λανούς βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο μέρος από δύο γκολ του Βέρα, στο 28ο και στο 42ο λεπτό για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο για την Ατλέτικο Ραφαέλα ο Κανουέ στο 71ο. Από την άλλη μεριά η Νιούελς Ολντ Μπόις, βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από ένα γκολ του Γκαστόν Ντιάζ, για να έρθει στο 60’ ο Μπλένχιο και στο 80’ ο Περέιρα για να σφραγίσουν την επικράτηση της ομάδας του Πέδρο Τρόλιο στο «Χουάν Σερίγιο».

Η Ρίβερ προηγήθηκε με τον Λανζίνι νωρίς στο 4ο λεπτό, για να ισοφαρίσει για τη Ροζάριο Σεντράλ ο Κάρλος Λούνα στο 29ο λεπτό. Το σκορ έμεινε στο 1-1 ως το τέλος, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν με 10 λόγω αποβολής του Φεράρι, στον αγώνα του "Χιχάντε ντε Αρογίτο". Πηγή: sport-fm.gr