Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

Κανένα πρόβλημα για Ρόμα!!

Ένας… υγιεινός περίπατος αποδείχθηκε για τη Ρόμα το ματς με τη Σαμπντόρια, αφού με τον Βασίλη Τοροσίδη βασικό, επικράτησε εύκολα με σκορ 3-0 σε ματς για την 24η αγωνιστική στην Ιταλία.

Κανένα πρόβλημα για Ρόμα
Μπορεί να απέχει πολύ από την κορυφή και τη Γιουβέντους, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως η Ρόμα θα σταματούσε να διεκδικεί μια θέση που να οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Champions League της επόμενης περιόδου και παράλληλα να ελπίζει σε ένα θαύμα.

Οι «Ρωμαίοι» δυσκολεύθηκαν για σχεδόν ένα ημίχρονο κόντρα στη Σαμπντόρια, όμως το γκολ του Ντέστρο στο 44’ αποδείχθηκε καθοριστικό. Ο ίδιος παίκτης σκόραρε ξανά στο 57’, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Πιάνιτς είχε στείλει κι αυτός την μπάλα στα δίχτυα.