Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

Ανατροπή και... Champions League!

Μεγάλη νίκη (2-1) με ανατροπή πέτυχε η Τβέντε κόντρα στην Αλκμάαρ και την φέρνει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.

Ανατροπή και... Champions League
Λύτρωση στις καθυστερήσεις για την Τβέντε κόντρα στην Αλκμάαρ.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 40', χάρη στο τέρμα του Μπεργκούις, η γηπεδούχος ομάδα έφερε τούμπα το ματς (2-1) που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Πρωταγωνιστής στην ανατροπή ήταν ο Τάντιτς με το γκολ που πέτυχε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ενώ, είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μόχταρ στο 69ό λεπτό της αναμέτρησης.

Με την νίκη αυτή η Τβέντε ανέβηκε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος και μπορεί να ονειρεύεται την συμμετοχή της στα προκριματικά του Champions League. Πηγή: sport-fm.gr