Κυριακή 16 Μαρτίου 2014

MLS: «Χτύπησε» ο Ντεφόε στο Σιάτλ!! (videos)

Στο ντεμπούτο του στο MLS, ο 31χρονος Ζερμέν Ντεφόε οδήγησε το Τορόντο σε εκτός έδρας 2-1 επί των Σιάρλ Σάουντερς πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ!
«Σκότωσε» τους γηπεδούχους βρίσκοντας δίχτυα στο 17ο και στο 24ο λεπτό, ενώ στο 68ο μείωσε σε 2-1 ο Κλιντ Ντέμπσεϊ. Από την πλευρά του, ο πρώην αμυντικός του Πανσερραϊκού, Ορελιέν Κολίν, άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 81ο λεπτό, αλλά η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι έμεινε στο 1-1 με το Ντάλας, που ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Ματ Χέτζες, ενώ οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς προηγήθηκαν στο 57ο λεπτό με τον Τιερί Ανρί, αλλά αρκέστηκαν επίσης σε 1-1, αφού ο 34χρονος Ουρουγουανός Βιθέντε Σάντσεζ ισοφάρισε σε 1-1 για τους Κολοράντο Ράπιντς με πέναλτι στο 72ο λεπτό.
Ακόμα, ο Βίκτορ Μπερνάρντεζ σκόραρε στο 75ο και στο 96ο λεπτό «σώζοντας» τους Σαν Χοσέ Έρθκουείκς, που «άρπαξαν» εντός έδρας 3-3 από τη Ρέαλ Σολτ Λέικ, αν και το 1-0 από τον Κρις Βοντολόφσκι στο 6ο λεπτό απαντήθηκε με γκολ των Κάιλ Μπέκερμαν, Χόαο Πλάτα και Λουκ Μόχολαντ μέσα στο πρώτο ημίχρονο! Τέλος, οι Φιλαδέλφεια Γιούνιον ξεπέρασαν απουσία δύο βασικών με 1-0 σε βάρος των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον χάρη σε γκολ του Σεμπαστιάν Λε Του στο 31ο λεπτό, ενώ με τυχερό γκολ του Ουίλ Μπρούιν οι Χιούστον Ντάιναμο κατέβαλαν τους Μόντρεαλ Ίμπακτ με 1-0.