Κυριακή 11 Μαΐου 2014

Για τον Ζανέτι… cazzo!!

Όλοι θυμόμαστε τον Μαλεζάνι να παραληρεί εν μέσω δεκάδων «cazzo»! Όπως παραληρούσαν οι οπαδοί της Ίντερ, βλέποντας να λέει «για τον αρχηγό, ρε γαμώτο» και να ρίχνει ευρωπαϊκή τεσσάρα (4-1) στη Λάτσιο.

Για τον Ζανέτι… cazzo! (video)
Όπως ακριβώς απαιτούσε η περίσταση παρουσιάστηκε η Ίντερ στο «Μεάτσα»!

Τη βραδιά που ο κόσμος τους στριμώχτηκε στις εξέδρες για ν’ αποχαιρετήσει τον μεγάλο Χαβιέ Ζανέτι, οι «νερατζούρι» ενίσχυσαν το πανηγυρικό κλίμα με μια εντυπωσιακή τεσσάρα στη Λάτσιο (4-1)!

Παρόλο που ο Μπιάβα αιφνιδίασε την ομάδα του Βάλτερ Ματσάρι, εκείνη δε χρειάστηκε ούτε πέντε λεπτά για ν’ απαντήσει (με τον Παλάσιο).

Πριν βγει, δε, το ημίχρονο δεν είχε απλώς γυρίσει το ματς (με γκολ του Ικάρντι). Αλλά είχε καθαρίσει ουσιαστικά τη νίκη με το δεύτερο τέρμα του Παλάσιο.

Έτσι, όλοι μπορούσαν να περιμένουν πλέον τη στιγμή που ο Ζανέτι θα περνούσε στο γήπεδο. Κι όταν αυτό έγινε στο 52’ (αντικαθιστώντας τον Τζόναθαν) η αποθέωση σκέπασε τα πάντα:

Το τέταρτο γκολ του Ερνάνες -με το οποίο γράφτηκε το τελικό σκορ. Την άνετη επιστροφή της Ίντερ στις νίκες. Και το σφράγισμα του ευρωπαϊκού εισιτηρίου, που ήταν το λιγότερο που θα μπορούσε να κάνουν οι «νερατζούρι» στην τελευταία παράσταση του αρχηγού τους.