Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Δεν… το ΄χει εκτός έδρας!!

Μπορεί να μένει μόνη πρώτη και αήττητη η Άντερλεχτ, όμως για τρίτο σερί ματς δεν κατάφερε να πανηγυρίσει εκτός έδρας. Η Λιρς «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο 94’ με γκολ του Ενγκάβα.

Δεν… το ΄χει εκτός έδρας
Δεν χάνει με τίποτα η Άντερλεχτ -αφού για έβδομη αγωνιστική παραμένει αήττητη. Εκτός έδρας όμως αντιμετωπίζει… προβληματάκια, με την Λιρς να γίνεται η τρίτη ομάδα που της αποσπά τον βαθμό της ισοπαλίας, μετά το μεταξύ τους 2-2 στο βελγικό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου με τον Βάντερσον, ενώ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μισού ο Ατσεμπόνγκ έφερε το ματς στα ίσα.

Η Άντερλεχτ στο 83’ πήρε… βαθιά ανάσα, όταν το γκολ του Γκόι φάνηκε να καθαρίζει το ματς, όμως ο Ενγκάβα βρήκε τις λύσεις για την Λιρς και με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων την επανέφερε στις «γκέλες» και χάρισε στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας.