Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Όχι, μην το σφυρίζεις!!

Δυστυχώς… τελείωσε! Σ’ ένα ματς που το 90λεπτο εύχεσαι να ήταν 3ωρο, Άρσεναλ και Μαν. Σίτι ήρθαν ισόπαλες 2-2. Ανατροπές, τέσσερα γκολ και τρία δοκάρια υπέγραψαν διαφήμιση του αθλήματος στο «Emirates»

Όχι, μην το σφυρίζεις!
Μια ισοπαλία που είχε νικητή -τον οποιονδήποτε το παρακολούθησε από εξέδρες ή τηλεοράσεις- έφεραν Άρσεναλ και Μάντσεστερ Σίτι.

Προσφέροντας τον ορισμό του ντέρμπι και θέαμα απ’ αυτό που δε σε αφήνει ούτε τουαλέτα να πας, «κανονιέρηδες» και «πολίτες» σταμάτησαν τελικά στο 2-2.

Η ομάδα του Πελεγκρίνι, πρώτα στάθηκε τυχερή (σε δοκάρι του Γουέλμπεκ) και μετά προηγήθηκε, με ωραία προβολή του Αγουέρο. Οι Λονδρέζοι ωστόσο δεν παραιτήθηκαν. Και με δυο γκολάρες των Γουίλσιρ (σόλο και πλασέ στο 63’) και Σάντσες (βολέ στην κίνηση στο 74’) έφεραν τούμπα το ματς. Προσωρινά όμως…

Γιατί η Σίτι καθόλου δεν πτοήθηκε. Κι όχι μόνο απάντησε (με φοβερή κεφαλιά του Ντεμικέλις στο 83’) αλλά πήγε να κλέψει… νταηλίκι το ματς. Ωστόσο τα δοκάρια του Σέζνι κράτησαν όρθια την Άρσεναλ (σουτ του Κολάροφ στο 88’ και προβολή του Τζέκο στις καθυστερήσεις) και χωρίς νικητή το καλύτερο ματς της Premier League ως τώρα.

Δείτε αναλυτικά τη βαθμολογία στην Αγγλία.