Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Ούτε τώρα νίκη…!!

Αλμερία και Κόρδοβα έμειναν χωρίς νίκη και στην τρίτη αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν με το μεταξύ τους παιχνίδι να λήγει ισόπαλο 1-1.

Ούτε τώρα νίκη…
Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Αλμερία και την Κόρδοβα, το πρώτο χρονικά για την 3η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα διαμορφώθηκε το σκορ το οποίο έμελε να είναι και το τελικό. Οι γηπεδούχοι στο 12ο λεπτό προηγήθηκαν με 1-0 με σκόρερ τον Μέντεζ.

Ωστόσο φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 19ο λεπτό με τον Καρτάμπια.

Η Αλμερία ¬–πάντως- έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κατακτήσει τη νίκη… Στο 73ο λεπτό έφτασε πολύ κοντά στο τέρμα. Στο κόρνερ που εκτελέστηκε ο Σοριάνο έπιασε την κεφαλιά και είδε την μπάλα να σταματά στο δοκάρι.

Μετά την ισοπαλία αυτή και οι δύο ομάδες έμειναν χωρίς νίκη μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα.