Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Μονακό για τον… πόνο της Λιόν!!

Αυτή δεν είναι ομάδα, είναι… παυσίπονο! Η προβληματική Μονακό ηττήθηκε (2-1) στο «Ζερλάν» από τη Λιόν, με τους «λιονέ» να επιστρέφουν στις νίκες ύστερα από τρεις αγωνιστικές!

Μονακό για τον… πόνο της Λιόν!
Συνεχίζει να κάνει… δώρα η Μονακό! Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ ηττήθηκε με σκορ 2-1 από τη Λιόν στο «Ζερλάν» για την 5η μέρα της Ligue 1, επιτρέποντας στους «λιονέ» να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη ύστερα από τρεις αγωνιστικές!

Ο Φεκίρ στο 30’ έβαλε μπροστά τη Λιόν, με τον Οκάμπος να φέρνει το ματς στα ίσα για τη Μονακό, ύστερα από εννιά λεπτά (39’) και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με το 1-1 στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, οι «λιονέ» ήταν αυτοί που απειλούσαν περισσότερο και κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τολισό στο 73ο λεπτό, με το 2-1 να μένει μέχρι τη συμπλήρωση των 90 λεπτών.

Lyon 2-1 Monaco - All Goals - 12-09-2014 από Matt-Video