Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Επιτέλους νίκη για την Σέλτικ!!

Μετά από δύο αγωνιστικές η Σέλτικ επέστρεψε στις νίκες, με το 2-1 επί της Αμπερντίν στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Επιτέλους νίκη για την Σέλτικ
Μετά από δύο αγωνιστικές χωρίς νίκη η Σέλτικ κατάφερε να… χαμογελάσει και πάλι. Επικράτησε 2-1 της Αμπερντίν στο πρώτο χρονικά παιχνίδι για την έκτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ 7ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ντενάιερ. Ο Κόμονς λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου 45λέπτου έκανε το 2-0 για τη Σέλτικ.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να ανακτήσουν τις ελπίδες τους για να πάρουν κάτι από την αναμέτρηση αυτή. Στο 60ο λεπτό ο Γκούντγουιλ μείωσε σε 2-1. Από εκεί και πέρα όμως η Αμπερντίν δεν έκανε κατάφερε να κάνει κάτι περισσότερο με την Σέλτικ –τελικά- να παίρνει την πρώτη της νίκη μετά από δύο αγωνιστικές.