Σάββατο 13 Σεπτεμβρίου 2014

Παρί μόνο για… σπίτι!!

Δεν είναι πια σύμπτωση. Η Παρί έμεινε και πάλι μόνο με τον βαθμό, στην τρίτη της έξοδο μακριά απ΄ το Παρίσι, πετώντας ακόμη δύο πόντους. Αυτή τη φορά η Ρεν έκοψε την ομάδα του Μπλαν.

Παρί μόνο για… σπίτι
0/3 για την Παρί Σεν Ζερμέν μακριά από την έδρα της. Η ομάδα του Λοράν Μπλαν δεν τα κατάφερε ούτε στην Λορένη και έμεινε ισόπαλη, 1-1, απέναντι στη Ρεν, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Οι Παριζιάνοι αν και άνοιξαν το σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Καμαρά (43’) και είχαν τον έλεγχο του ματς δεν μπόρεσαν να το τελειώσουν. Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Ντουκουρέ στο 55ο λεπτό και από εκεί και πέρα το παιχνίδι ήρθε στα μέτρα τους. Η Παρί προσπαθούσε να πιέσει όμως δεν βρήκε χώρους κι έτσι είδε ακόμη δύο βαθμούς να χάνονται μακριά από το σπίτι της, έπειτα από τις δύο αποτυχημένες προσπάθειες με Εβιάν (0-0) και Ρεμς (2-2).