Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014

Μόνο η Ράγιο... συνήλθε!

Ήθελαν και οι δύο να συνέλθουν από ήττες, όμως η Ράγιο Βαγεκάνο ήταν αυτή που τελικά τα κατάφερε, επικρατώντας 1-0 της Γρανάδα με γκολ του Μανούτσο στην εκπνοή, σ την 8η αγωνιστική της Πριμέρα.

Οι ήττες πριν την διακοπή του πρωταθλήματος έκαναν Ράγιο Βαγεκάνο και Γρανάδα να θέλουν επιτακτικά να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα στην όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Αυτή όμως που τελικά τα κατάφερε -επικρατώντας στο ισορροπημένο σημερινό ματς- ήταν η Ράγιο, που πανηγύρισε στην έδρα της Γρανάδα με γκολ του Μανούτσο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι μάλιστα, είχαν αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, κυρίως με τον Πίτι, όμως δεν το κατάφεραν, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, πανηγυρίζοντας τελικά τη νίκη που τους ανέβασε στην όγδοη θέση της βαθμολογίας.