Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Ημέρα Αγίου… Αντρέ στη Μασσαλία!!

Στις νίκες, αλλά και στην κορυφή της Ligue 1, επέστρεψε η Μαρσέιγ, επικρατώντας 3-1 της Μετς, χάρη σε γκολ του Αντρέ Ζινιάκ, του συνονόματού του, Αγιού και του Ντιμίτρι Παγέ.

Ημέρα Αγίου… Αντρέ στη Μασσαλία!
Κάτοικος κορυφής είναι ξανά η Μαρσέιγ! Οι Μασσαλοί νίκησαν 3-1 τη Μετς, στο «Βελοντρόμ», για τη 17η αγωνιστική της Ligue 1 και πλέον βρίσκονται στο +1 από τη δεύτερη Παρί Σεν Ζερμέν.

Κάθε άλλο παρά εύκολα τα βρήκε η Μαρσέιγ απέναντι στη Μετς, όπου κατάφερε να προηγηθεί στο 43’ με τον Αντρέ Ζινιάκ. Όμως, με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μαλουντά (46’), ύστερα από σουτ εκτός περιοχής που κόντραρε στον Ενκούλου.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι παίκτες του Μπιέλσα πίεζαν συνεχώς για το προβάδισμα και αυτό ήρθε με τον Αντρέ Αγιού στο 59’, με τον Ντιμίτρι Παγέ να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.