Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

«Μίλησε» στο τέλος ο Ερμής!!

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας παραμένει ο Ερμής, καθώς επικράτησε 2-1 της Δόξας στο στάδιο «Αμμόχωστος», για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

«Μίλησε» στο τέλος ο Ερμής!
Με 2-1 επικράτησε ο Ερμής Αραδίππου στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στην Δόξα Κατοκωπιάς, για τη 12η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 31’ με τον Οζίλο, ενώ στο 69΄οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Φερνάντες ισοφάρισαν σε 1-1. Στην εκπνοή του αγώνα και συγκεκριμένα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ερμής διπλασίασε το τέρμα του με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντε Αζεβέντο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Έτσι λοιπόν, οι «φτεροπόδαροι» παραμένουν στην τρίτη θέση έχοντας συνολικά 23 βαθμούς, επτά νίκες, δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στην επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα Λεμεσού σε ένα ματς «φωτιά» για την δεύτερη θέση.