Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Και… νεκρούς ανασταίνει!

Η… χαρά κάθε ομάδας είναι η Πάρμα που έχοντας σε ακόμη ένα ματς τα χάλια της, επέτρεψε στη Λάτσιο να επιστρέψει μετά από περισσότερο από ένα μήνα στις νίκες.

Και… νεκρούς ανασταίνει
Χρειάστηκε να περάσει κάτι παραπάνω από ένας μήνας για να πανηγυρίσει νίκη η Λάτσιο και τα κατάφερε σε ένα ματς γεμάτο γκρίνια για τις διαιτητικές αποφάσεις κόντρα στην παραπαίουσα Πάρμα.

Αν και προηγήθηκαν με τον Παλαντίνο στο 45’, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν ούτε στα ελάχιστα λεπτά των καθυστερήσεων του ημιχρόνου να διατηρήσουν το προβάδισμά τους (σκόρερ για τη Λάτσιο ο Μάουρι), ενώ μα τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Άντερσον ολοκλήρωσε την ανατροπή που αφήνει τους «παρμέντσι» στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Και μια και ο λόγος για ανατροπές… Μια απίθανη τέτοια σημείωσε η Αταλάντα, η οποία γύρισε από την κόλαση του 0-2 κόντρα στην Τσεζένα, στον παράδεισο του 3-2 και των τριών βαθμών της νίκης.

Την ίδια ώρα, η Μίλαν δεν τα κατάφερνε ούτε στην έδρα της Τζένοα γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0 σε ένα παιχνίδι στο οποίο ο Γιάννης Φετφατζίδης έμεινε στον πάγκο.