Τρίτη 9 Δεκεμβρίου 2014

Φουλ για Ευρώπη…!

Όταν ισοφάρισε η Βερόνα ο Γκαμπιατίνι πήρε μπροστά… Με μια ασίστ και ένα γκολ οδήγησε τη Σαμπντόρια στο εκτός έδρας 3-1 και στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Φουλ για Ευρώπη…
Η Σαμπντόρια πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη 3-1 απέναντι Βερόνα στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν από το 26ο λεπτό με αριθμητικό μειονέκτημα αλλά προσπάθησαν να βάλουν δύσκολα στους φιλοξενούμενους. Και τα κατάφεραν…

Στο τέρμα του Έντερ με πέναλτι στο 28ο λεπτό απάντησε ο Τόνι εννέα λεπτά αργότερα! Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-1 και άγχωσαν τους παίκτες του Σίνισα Μιχαϊλοβιτς.

Όχι όλους! Σίγουρά αυτός που δεν έδειξε να ιδρώνει το… αυτί του ήταν ο Γκαμπιαντίνι. Στο 52ο λεπτό δημιούργησε το τέρμα που πέτυχε ο Οκάκα και στο πέντε λεπτά αργότερα σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1υπέρ της Σαμπντόρια.

Με τη νίκη αυτή οι γενοβέζοι πέρασαν στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα…