Τρίτη 9 Δεκεμβρίου 2014

Διατήρησε το απόλυτο και έρχεται ΣΕΦ!! (video)

Με αντεπίθεση διαρκείας στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Ερυθρός Αστέρας επικράτησε με 82-74 της Μέταλατς και έκανε το 11/11 στην Αδριατική Λίγκα, ενόψει της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ.

Διατήρησε το απόλυτο και έρχεται ΣΕΦ (video)
Ένα σερί στα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου έδωσε την ευκαιρία στον Ερυθρό Αστέρα να περάσει μπροστά –για πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο- να επικρατήσει με 82-74 της Μέταλατς και να διατηρήσει το απόλυτο νικών ύστερα από 11 αγωνιστικές στην Αδριατική Λίγκα.

Πρώτος σκόρερ για τον προσεχή αντίπαλο του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα ήταν ο Μαριάνοβιτς με 18 πόντους, ενώ 13 είχε Μάρκους Ουίλιαμς. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τοντόροβιτς με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 42-40, 62-60, 74-82.

Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, ο Τζένκινς του Ερυθρού Αστέρα σημείωσε ένα πολύ δύσκολο τρίποντο, καθώς υποδέχθηκε την πάσα ενώ ήταν στον αέρα: