Τρίτη 9 Δεκεμβρίου 2014

Στα… τυπικά ο ΠΑΟΚ την ΑΕΚ!

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε -όπως αναμενόταν- ο ΠΑΟΚ το ματς κόντρα στην ΑΕΚ -η οποία ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη με σύνθεση ανάγκης- για την έβδομη αγωνιστική της Volleyleague.

Στα… τυπικά ο ΠΑΟΚ την ΑΕΚ
Την έκτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ τον χιλίων προβλημάτων, επικρατώντας 3-0 σετ στο ματς για την έβδομη αγωνιστική της Volleyleague.

O «Δικέφαλος του Βορρά» είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ένωση που ταξίδεψε στη Θεσσαλονίκη με σύνθεση ανάγκης και με τον Ανδρέα Ανδρεάδη σε ρόλο παίκτη προπονητή, μετά τις τελευταίες εξελίξεις στο τμήμα.

Χωρίς τους Κατσανεβάκη, Γκούζντα και Πέτρογλου, που αρνήθηκαν να ταξιδέψουν στην Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ πήρε το τρίποντο που τους ανέβασε στη δεύτερη θέση, ενώ η ΑΕΚ παρέμεινε στη δέκατη.

Ο πλήρης έλεγχος του ματς ήταν στα χέρια του ΠΑΟΚ, με το πρώτο σετ να «καθαρίζει» ουσιαστικά από ένα σερί 5-0 που έκανε το 17-10, με τον Γιάννη Καλμαζίδη να δίνει την ευκαιρία σε παίκτες που δεν είχαν αρκετό χρόνο μέχρι τώρα.

Το ματς συνεχίστηκα σαν σε προπόνηση για τον ΠΑΟΚ, που έφτασε άνετα στο 18-8, με την ΑΕΚ να κάνει φιλότιμες προσπάθειες να επανέλθει, που πήρε για πρώτη φορά τα ηνία στο σκορ στο τρίτο σετ (6-8), όμως ο ΠΑΟΚ αντέδρασε γρήγορα και έφτασε στην άνετη νίκη.

Τα σετ: 3-0 (25-15, 25-17, 25-19)

Διαιτητές: Γωργιάδης - Αβραμίδης