Δευτέρα 19 Ιανουαρίου 2015

Ελληνική υποχώρηση!!

Έρμαιο στις… ορέξεις του Τέβες και της Γιουβέντους έγιναν για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες οι Έλληνες και η Ελλάς Βερόνα, που μετά το βαρύ 6-1 για το Κύπελλο, έχασε 4-0 και για το πρωτάθλημα.

Ελληνική υποχώρηση
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κάρλος Τέβες που πέτυχε δύο γκολ, η Γιουβέντους νίκησε 4-0 την Ελλάς Βερόνα και ανέβασε τη διαφορά από τη δεύτερη Ρόμα στους πέντε βαθμούς.

Οι πρωταθλητές δεν αντιμετώπισαν ούτε αυτήν τη φορά προβλήματα από την αντίπαλό τους που μεσοβδόμαδα την είχαν… περιποιηθεί με έξι γκολ σε αγώνα Κυπέλλου και από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους αφού ήδη στο 7’ είχαν πετύχει δύο τέρματα με τους Πογκμπά και Τέβες.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ξανά ο Αργεντινός (74’) και λίγα λεπτά νωρίτερα (66’) ο Περέιρα πέτυχαν άλλα δύο και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ απέναντι στη Βερόνα για λογαριασμό της οποίας έπαιξε για 87 λεπτά ο Χριστοδουλόπουλος, δέκα περισσότερα από τον Ταχτσίδη.

Ως αλλαγή πέρασε στο παιχνίδι και ο Σαβιόλα.