Δευτέρα 19 Ιανουαρίου 2015

Με πολύ… άγχος η Μαρσέιγ!!

Ύστερα από ένα ματς που έγινε… ροντέο στα τελευταία λεπτά, η Μαρσέιγ νίκησε 2-1 την Γκινγκάμπ, στο ματς που ολοκλήρωσε την 21η αγωνιστική της Ligue 1, παραμένοντας στο -1 από την κορυφή και τη Λιόν!

Με πολύ… άγχος η Μαρσέιγ!
«Σκούρα» τα βρήκε η Μαρσέιγ απέναντι στην Γκινγκάμπ, την οποία νίκησε 2-1, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 21η αγωνιστική της Ligue 1 και έτσι παρέμεινε στο -1 από την κορυφή και τη Λιόν. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία λεπτά!

Λίγοι θα… θυμούνται το πρώτο ημίχρονο, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε κάποια καλή ευκαιρία, με τη Μαρσέιγ να είχε την κατοχή. Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός του ματς ανέβηκε, με τη Μαρσέιγ να ανοίγει το σκορ με τον Λεμινά -που είχε περάσει ως αλλαγή- στο 85’.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ζινιάκ έδωσε «μαξιλαράκι» δύο τερμάτων στους Μασσαλούς, με τον Μποβού να διαμορφώνει το τελικό 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Την ανατροπή του σκόρερ των φιλοξενούμενων είχε κάνει ο Φανί, ο οποίος και αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Μεγάλος άτυχος της αναμέτρησης ήταν ο Ρομέν Αλεσαντρινί, καθώς ύστερα από περίπου δύο μήνες που επέστρεψε στην αγωνιστική δράση μετά τον τραυματισμό του, υπέστη υποτροπή, με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο ημίχρονο.