Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

Την κατατρόπωσε!!

Πραγματοποιώντας μία εκπληκτική εμφάνιση, η Μάδεργουελ «διέλυσε» τη Χάμιλτον 4-0 μέσα στην έδρα της και κατάφερε να ξεκολλήσει, έστω και προσωρινά, από την προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Την κατατρόπωσε!
Καταιγιστική ήταν η Μάδεργουελ κόντρα στη Χάμιλτον, καθώς επικράτησε 4-0 μέσα στην έδρα της για την 30η αγωνιστική του Σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Ένα ημίχρονο χρειάστηκαν οι γηπεδούχοι για να καθαρίσουν το παιχνίδι, και μπορεί στο πρώτο να μην έγινε κάτι αξιωσημείωτο, ωστόσο στο δεύτερο σημειώθηκαν τέσσερα γκολ!

Την αρχή έκανε ο Έινσγουορθ που άνοιξε το σκορ στο 49' με έναν δυνατό σουτ από τα 30 μέτρα, ενώ, στο επόμενο λεπτό, ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 με κοντινή προβολή.

Στο 65', το έργο των φιλοξενούμενων έγινε ακόμη πιο δύσκολο, καθώς ο Λιν αντίκρισε την απευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα στον Τζόνσον, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Η Μάδεργουελ συνέχισε ακάθεκτη και στο 80' ο Σούτον έγραψε το 3-0 στο 80', ενώ τρία λεπτά αργότερα, και πάλι ο Σούτον, διαμόρφωσε το τελικό 4-0, αυτή τη φορά με πέναλτι.

Έτσι οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να ξεκολλήσουν από την προτελευταία θέση, ανεβαίνοντας στη δέκατη, έστω και προσωρινά.

Η Χάμιλτον από την πλευρά της παρέμεινε πέμπτη, με την Νταντί να απειλεί να την πιάσει.