Σάββατο 21 Μαρτίου 2015

Της άναψε… πράσινο για παραμονή!!

Πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην Bundesliga πήρε η Χέρτα στην έδρα του Αμβούργου (1-0), το οποίο λύγισε από τη στιγμή που είδε κόκκινη ο Κλέμπερ.

Της άναψε… πράσινο για παραμονή
Η μια πήρε ανάσα, για την άλλη έχει… ζόρια. Η Χέρτα έφυγε με το «διπλό» από το Αμβούργο, επικρατώντας 1-0 για την 26η αγωνιστική της Bundesliga, αυξάνοντας τις ελπίδες της για παραμονή στην πρώτη κατηγορία. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Λάνγκαμ στο 84’, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Κλέμπερ αντίκρισε δύο κίτρινες σε περίπου δεκατρία λεπτά.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα στα έξι τελευταία ματς για το Αμβούργο, που κινδυνεύουν να μπουν στην επικίνδυνη ζώνη, ενώ οι νικητές είναι αυτή τη στιγμή και με παιχνίδι παραπάνω βέβαια, έξι βαθμούς μακριά από αυτήν.