Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

Ξέσπασμα και 2η θέση για Σεντ Ετιέν!

Οι "στεφανουά" ξέσπασαν στο 2ο ημίχρονο και επικράτησαν με 3-0 της Ρεμς για να περάσουν (έστω και προσωρινά) στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με την Ανζέ.

Ξέσπασμα και 2η θέση για Σεντ Ετιέν
Την ευρύτερη φετινή νίκη της σημείωσε η Σεντ Ετιέν με το 3-0 σε βάρος της Ρεμς. Τίποτε δεν προμήνυε μια τόσο άνετη επικράτηση, μέχρι τη μία ώρα αγώνα, ωστόσο ο Μπέριτς στο 63ο λεπτό έβαλε τα πράγματα στη θέση τους. Ένα αυτογκόλ του Ονιάνγκ μετά από πέντε λεπτά, ανέβασε τον δείκτη του σκορ για τους "στεφανούα" στο 2-0, ενώ στο 83' ο Εϊσερίκ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Αυτή ήταν η 4η εντός έδρας νίκη σε έξι παιχνίδια για την Σεντ Ετιέν που φάνηκε να ξεπερνά με θετικό τρόπο, την συντριβή της περασμένης εβδομάδας από την Παρί Σεν Ζερμέν και να φτάνει με αυτό το τρίποντο τους 22 βαθμούς, μαζί με την Ανζέ.