Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2015

Απόλαυση ο Γιάννης, ωραίος και ο Κουφός!

Τρομερή εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, που όμως δεν έφτανε στους Μπακς οι οποίοι έχασαν από τους Γουίζαρντς. Πολύ καλός ξανά ο Κουφός για τους Κινγκς, που νίκησαν τους Λέικερς.

Απόλαυση ο Γιάννης, ωραίος και ο Κουφός

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μπήκε… αγριεμένος στο φετινό του ντεμπούτο (είχε χάσει την πρεμιέρα λόγω τιμωρίας) και παρά τη σπουδαία εμφάνισή του οι Μπακς έχασαν με 118-113 από τους Γουίζαρντς στο Μιλγουόκι. Ο 20χρονος άσος τελείωσε τον αγώνα με 27 πόντους (8/10 βολές, 8/12 δίποντα, 1/3 τρίποντα), 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 6 λάθη σε 34:09. Στο πρώτο ημίχρονο, δε, ήταν ασταμάτητος με 23 πόντους και 8/11 σουτ. Δεν είχε, ωστόσο, πολλή συμπαράσταση πέραν του Γκρεγκ Μονρό (22π.) και του Κρις Μίντλετον (18π.) και οι «μάγοι» με τον Μπράντλεϊ Μπιλ να πετυχαίνει 14 από τους 26 πόντους του στην τελευταία περίοδο επικράτησαν σε αυτή με 36-21 και πήραν το ματς.

inner

Η καλή εμφάνιση του Κώστα Κουφού με τους Κινγκς συνδυάστηκε και με νίκη, 132-114 επί των Λέικερς στο Σακραμέντο. Μπορεί ο ομογενής σέντερ αυτή τη φορά να μην ήταν στην πρώτη πεντάδα, ωστόσο έπαιξε για 21:15 έχοντας 8 πόντους (4/11 δίποντα), 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα. ΝτεΜάρκους Κάζινς και Ραζόν Ρόντο είχαν από 21 και ο Ρούντι Γκέι 19 πόντους για τους «βασιλιάδες», που είχαν φτάσει στο +24 στο ημίχρονο. Ο Τζόρνταν Κλάρκσον είχε 22 πόντους για τους Λέικερς, ενώ ο Κόμπι Μπράιαντ έμεινε στους 13 με 4/4 δίποντα, αλλά 1/8 τρίποντα σε 22 λεπτά.