Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016

Σώθηκε στο τέλος η Γκενκ, βασικός ο Καρέλης!!

Σώθηκε στο τέλος η Γκενκ, βασικός ο Καρέλης

Έχοντας τον Νίκο Καρέλη στην ενδεκάδα της για 63 λεπτά, η Γκενκ απέσπασε την ισοπαλία στην έδρα της Μαλίν με 1-1, χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει στην πέμπτη θέση.

Την ευκαιρία να ανέβει στην πέμπτη θέση έχασε η Γκενκ του Νίκου Καρέλη, που αγωνίστηκε βασικός για 63 λεπτά, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας 1-1 με την Μαλίν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 47' με τέρμα του Ντε Πετέρ αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό στο 87' με γκολ του του Καμπασελέ.

Μεγάλο διπλό πήρε η ουραγός Βέστερλο στην έδρα της Σιντ Τρούιντεν με 2-1 και έπιασε στην 15η θέση τη Μουσκρόν, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Λόκερεν και αμφότερες έφθασαν τους 22 βαθμούς. Τέλος, η Ζούλτε Βάρεγκεμ παρέμεινε στην 5η θέση με 34 βαθμούς, καθώς ήρθε 2-2 εντός έδρας με τη Λέουβεν που έχει 23 βαθμούς και είναι στην 14η θέση.