Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016

Έπιασε Απόλλωνα η Ομόνοια!!

Έπιασε Απόλλωνα η Ομόνοια

Στην 4η θέση η Ομόνοια, που έπιασε τον Απόλλωνα Λεμεσού στους 37 πόντους, μετά τη δύσκολη επικράτηση με 1-0 επί του Ερμή με γκολ του Σέρινταν στο 92'.

H Oμόνοια δυσκολεύτηκε πάρα πολύ για να κάμψει την αντίσταση του Ερμή Αραδίππου και περίμενε μέχρι το 92ο λεπτό για να λυτρωθεί, αφού ο Κίλιαν Σέρινταν ήταν ψύχραιμος και εύστοχος από την άσπρη βούλα για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς με 1-0. Με αυτό το τρίποντο η Ομόνοια έπιασε τον Απόλλωνα Λεμεσού στην 4η θέση και τους 37 πόντους.

Στα άλλα δύο σημερινά ματς, που έγιναν το απόγευμα, ο Εθνικός Άχνας ήρθε ισόπαλος 1-1 με την Πάφο. Ο Άρης Λεμεσού ήρθε ισόπαλος 2-2 με το Παραλίμνι. Ο Ράνος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά τέσσερα λεπτά μετά αποβλήθηκε. Στο 50' ο Παπαδόπουλος έκανε το 1-1, ο Αουρέλιο στο 61' με πέναλτι έδωσε πάλι προβάδισμα στον Άρη, αλλά ο Μπόγιβοτς στο 67' διαμόρφωσε το τελικό 2-2.