Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2011

Προκρίσεις και... παρατάσεις!!

Στην Θεσσαλονίκη, ο Εθνικός Αστέρας έφυγε νικητής από την αναμέτρηση κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο Ηράκλειας (2-0 με τέρματα των Χωριανόπουλου στο 50' και Χαϊκάλη στις καθυστερήσεις), υπό το βλέμμα του Λάζλο Μπόλονι.
Προκρίσεις και... παρατάσεις
Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ βρέθηκε στο γήπεδο και παρακολούθησε από κοντά τον αγώνα, καθώς η ομάδα της Καισαριανής θα βρεθεί κόντρα στον «Δικέφαλο».
Κατά τα άλλα, ο Αγροτικός Αστέρας επικράτησε με 1-0 του Βατανιακού, με τέρμα που σημείωσε ο Στεφανίδης με σουτ στο 73' και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Ο Πιερικός πέρασε από την Ζάκυνθο με 1-0 (κεφαλιά του Κοντέων στο 64'), ενώ και η Βέροια πήρε το εισιτήριο καθώς επικράτησε με 2-0 του Τυρνάβου με τα γκολ των Τάντιτς (51') και Καλτσά (65'). Τέλος, με τέρμα του Ιορδανίδη στο 84', ο Αετός Σκύδρας πήρε την πρόκριση εις βάρους του Ηρακλή Ψαχνών (1-0).
Μεγάλο παιχνίδι διεξάγεται ανάμεσα στην Δόξα Κρανούλας και την Παναχαϊκή, εκεί όπου οι ανατροπές δεν είχαν τελειωμό, με το ματς να οδηγείται τελικά στην παράταση καθώς στην κανονική διάρκεια του αγώνα οι δύο ομάδες βρίσκονταν στο 2-2.