Τετάρτη 23 Νοεμβρίου 2011

Στα πέναλτι η Παναχαϊκή!!

Στα πέναλτι πέρασε η Παναχαϊκή το εμπόδιο της Δόξας Κρανούλας καθώς επιβλήθηκε 4-3 αφού ο αγώνας στην κανονική του διάρκεια και στην παράταση, έληξε ισόπαλος 2-2. Οι Πατρινοί θα αντιμετωπίσουν στον επόμενο γύρο του θεσμού τον ΟΦΗ.
Στα πέναλτι η Παναχαϊκή
Η ομάδα του Ηλία Φυντάνη άνοιξε το σκορ στο 8' με πλασέ του Κυβελίδη αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γαϊδαρτζής με τον ίδιο τρόπο, ισοφάρισε.
Οι Ηπειρώτες έφτασαν στην ανατροπή στο 40' όταν η μπάλα μετά το σουτ του Νάνου κόντραρε σε πόδι αμυντικού, πήρε ύψος και πέρασε πάνω από τον τερματοφύλακα τον Ανδρούτσο καταλήγοντας στα δίχτυα.
Η Παναχαϊκή «απάντησε» στο 75' με πλασέ του Ντίνα από κοντά φέρνοντας το ματς στα ίσα.
Το 2-2 έμεινε ως το τέλος του ενενηντάλεπτου αλλά και στην παράταση που ακολούθησε και έτσι οι δύο αντίπαλοι έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι. Εκεί οι «ροσονέρι» ήταν περισσότερο ψύχραιμοι και τυχεροί.
Η σειρά των πέναλτι: Παπαβασιλείου (1-0), Ιωάννου (1-1), Ρ. Κρολ (δοκάρι), Κοκκίνης (1-2), Γαϊδαρτζής (2-2), Ατματζίδης (2-3), Κοτσίνας (3-3), Κοιλιάρας (3-4), Γιάκος (απόκρουση).
Πηγή: novasports.gr