Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2012

Όσο νικάει… ελπίζει η Ρεάλ!!

Όσο νικάει… ελπίζει η Ρεάλ (video)
«Αέρας» πέρασε από το «Ιμπεροστάρ» η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατώντας με 5-0 της Μαγιόρκα.

Έτσι οι Μαδριλένοι επανέφεραν την διαφορά τους από την κορυφή (Μπαρτσελόνα, Ατλέτικο Μαδρίτης) στους οκτώ βαθμούς και όσο νικούν… ελπίζουν!

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν, που πέτυχε δύο γκολ και «σέρβιρε» άλλα τόσα στον Ρονάλντο.

Τα πράγματα μπήκαν στην… θέση τους από νωρίς και στο 8ο λεπτό ο Ντι Μαρία έσκαψε τη μπάλα στον Ιγκουαΐν ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Αουάτε. Ο δρόμος προς την πέμπτη νίκη της Ρεάλ στο πρωτάθλημα άνοιξε διάπλατα στο 22’, όταν Ντι Μαρία και Ιγκουαΐν άλλαξαν τη μπάλα παράλληλα με την περιοχή των γηπεδούχων και ο τελικός αποδέκτης Ρονάλντο έγραψε το 0-2.

Οι δύο σκόρερ των «μερένχες» ξαναχτύπησαν με την ίδια σειρά, με τον Αργεντίνο να κάνει το 0-3 στο 70’ από ασίστ του Πορτογάλου ενώ τρία λεπτά αργότερα άλλαξαν ρόλους με τον Ρονάλντο να τελειώνει όμορφα την φάση.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Καγεχόν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων εκμεταλλευόμενος ασίστ του Οζίλ.

Η Ρεάλ βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 18 βαθμούς, στην μέση του βαθμολογικού πίνακα η Μαγιόρκα (10η) με 11 βαθμούς.

Mallorca 0-5 Real Madrid από goalsarena2012