Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2013

Η Μίλαν νίκησε, αλλά δεν έπεισε…!

Η Μίλαν επικράτησε 2-1 της Πάρμα στο Σαν Σίρο για την 25η αγωνιστική της Serie A, αλλά εάν σε λίγες μέρες με την Μπαρτσελόνα έχει παρόμοια εμφάνιση, δεν έχει καμία τύχη για πρόκριση.

Η Μίλαν νίκησε, αλλά δεν έπεισε…
Οι «ροσονέρι» στο πρώτο ημίχρονο τα… χρειάστηκαν, αφού η Πάρμα ήταν πιο απειλητική. Σε μία αντεπίθεση στο 39’ όμως, έγινε το μοιράιο. Ο Μπαλοτέλι μπήκε από πλάγια στην περιοχή, γύρισε την μπάλα παράλληλα και ο Παλέτα με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Πάρμα πίεσε αλλά η Μίλαν έφευγε στις αντεπιθέσεις και είχε περισσότερες ευκαιρίες. Αλλά το να σε κλείνει και να σε πιέζει η Πάρμα στην έδρα σου, δεν είναι και ότι καλύτερο, την στιγμή που την Τετάρτη είναι να παίξει με την Μπαρτσελόνα. Στο 77’ ο Μπαλοτέλι καθάρισε την υπόθεση «νίκη», αφού με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0. Η Πάρμα στο 93’ ο Σανσόν έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.