Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2013

Με οδηγό τον Παλάσιο…!

Σούπερ εμφάνιση από τον Ροντρίγκο Παλάσιο που έδωσε τη νίκη με σκορ 2-0 στην Ίντερ απέναντι στην Κλουζ με δύο γκολ που πέτυχε ο ίδιος.

Με οδηγό τον Παλάσιο… (video)

Ο Αντρέα Στραματσιόνι είδε τον Μιλίτο να τίθεται εκτός μάχης μόλις στο 10ο λεπτό του αγώνα με την Κλουζ και μάλλον το θεώρησε… κακό οιωνό. Δεν φανταζόταν όμως ότι θα έριχνε στο ματς τον Παλάσιο και θα του έβγαινε «λίρα εκατό». Στο 20ο λεπτό νίκησε τον Φελγκέιρας με ωραίο πλασέ και έκανε το 1-0 για την Ίντερ ενώ στο 87΄κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ και να διαμορφώσει το τελικό 2-0 που σαφέστατα δίνει στους «νερατζούρι» ένα προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς στη Ρουμανία.

Οι συνθέσεις:

‘Ιντερ: Χαντάνοβιτς, Σιλβέστρε, Γκουαρίν, Καμπιάσο, Γκαργκάνο, Μιλίτο (10΄Παλάσιο), Ρανόκια, Κόβασιτς (88΄Τζόναθαν), Περέιρα Ναγκατόμο, Κασάνο (73΄Άλβαρες)

Κλουζ: Φελγκέιρας, Πίντο, Μουρεσάν, Σέπσι, Πίκολο, Μα (78΄Χορά), Τσαντού, Γκοντεμέκε (39΄Μαφτέι), Ράντα, Ρουί Πέδρο (84΄Μπζελανοβιτς), Καμόρα