Κυριακή 19 Μαΐου 2013

Περίπατος και 3-2 με Μπουρούση για Μιλάνο!!

Πολύ εύκολα η Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε 82-67 της Σιένα και απέχει μία νίκη από την πρόκριση στα ημιτελικά των ιταλικών play offs.

Περίπατος και 3-2 με Μπουρούση για Μιλάνο
Η έδρα «μίλησε» και στον πέμπτο αγώνα της σειράς μεταξύ Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο και Σιένα. Η ομάδα του Σέρτζιο Σκαριόλο επικράτησε εύκολα 82-67 κι έκανε το 3-2, απέχοντας πλέον μία νίκη από την πρόκριση στα ημιτελικά των ιταλικών play offs.

Ο Γιάννης Μπουρούσης ήταν ο κορυφαίος των νικητών με 18 πόντους (3/3 βολές, 6/9 δίποντα, 1/3 τρίποντα), 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 27 λεπτά. Ο Αντώνης Φώτσης σε 21 λεπτά είχε 9 πόντους (3/3 δίποντα, 1/1 τρίποντο), 7 ριμπάουντ και 1 τάπα. Ο Μαλίκ Χέρστον με 17 και οι Έρνεστ Μπρέμερ και Τζεντίλε με 15 πόντους ξεχώρισαν επίσης από τους γηπεδούχους.

Για τους πρωταθλητές, που φιλοξενούν μεθαύριο το επόμενο ματς αλλά βρίσκονται στα πρόθυρα του αποκλεισμού, ο Βίκτορ Σανικίτζε και ο Ντάνιελ Χάκετ με 12 και 10 πόντους αντίστοιχα διασώθηκαν. πηγή: sport-fm.gr