Κυριακή 19 Μαΐου 2013

Το… καλύτερο το άφησε στο τέλος!!

Σε ένα αδιάφορο παιχνίδι η Σαμπντόρια έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο το φετινό πρωτάθλημα, καθώς μέσα στην έδρα της επικράτησε 3-2 της πρωταθλήτριας Γιουβέντους.

Το… καλύτερο το άφησε στο τέλος
Το καλύτερο φινάλε επεφύλασσε στους οπαδούς της η Σαμπντόρια, καθώς για την τελευταία αγωνιστική της Serie A, σε ένα παιχνίδι δίχως βαθμολογικό ενδιαφέρον, επικράτησε 3-2 της πρωταθλήτριας Γιουβέντους.

Η ομάδα της Γένοβας κατάφερε μέσα στην έδρα της να κλείσει με τον καλύτερο τρόπο το φετινό πρωτάθλημα και έδωσε αφορμή στους φιλάθλους της να πανηγυρίσουν, παρά το ότι βρέθηκε να χάνει από τους πρωταθλητές.

Στον αντίποδα η «γηραιά κυρία», όντας παντελώς αδιάφορη, έκλεισε με ήττα τις υποχρεώσεις της για τη φετινή σεζόν.

Η Γιουβέντους άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Κουαλιαρέλα, αλλά η Σαμπντόρια είχε την απάντηση και έξι λεπτά αργότερα ισοφάρισε με πέναλτι που εκτέλεσε ο Έντερ. Οι γηπεδούχοι στο 57’ με τον Ντε Σιλβέστρι πήραν προβάδισμα και στο 75’ ο Ικάρντι ολοκλήρωσε την αντεπίθεση της ομάδας του διαμορφώνοντας το 3-1. Το τελικό 3-2 «έγραψε» στις καθυστερήσεις ο Τζιακερίνι.