Κυριακή 19 Μαΐου 2013

MLS: Σκόραρε από κόρνερ ο Μίσελ!! (videos)

Ο πρώην παίκτης του Άρη, Έντι Τζόνσον, πέτυχε δύο γκολ στο 4-2 των Σιάτλ Σάουντερς σε βάρος του Ντάλας, αλλά την παράσταση έκλεψε ο Μίσελ, που έχει περάσει επίσης από τους «κίτρινους».
Συγκεκριμένα ο 31χρονος αμυντικός κέρδισε τον άλλοτε τερματοφύλακα της Ξάνθης, Mίκαελ Γκσπούρνινγκ, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ! Δίχτυα βρήκαν επίσης οι Λαμάρ Νιγκλ και Ομπαφέμι Μάρτινς για τους νικητές, ενώ ο Κένι Κούπερ «έψησε» το θεαματικό τέρμα του Μίσελ μειώνοντας σε 2-1 στο 54ο λεπτό. Ακόμα, ο Μπλας Πέρεζ των πρωτοπόρων της Δύσης αποβλήθηκε στο 73ο του «γεμάτου» αγώνα. Συγκινήσεις επιφύλαξε και το εκτός έδρας 2-0 των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον επί των Χιούστον Ντάιναμο, οι οποίοι συμπλήρωσαν σερί δύο εντός έδρας ηττών μετά από σχετικό αήττητο σερί 36 παιχνιδιών! Άλλωστε, ο 18χρονος Ντιέγκο Φαγκούντεζ πέτυχε καταπληκτικό γκολ στο 51ο λεπτό και ο Ρικάρντο Κλαρκ ακολούθησε στο 84ο με αυτογκόλ. Προηγουμένως, στο 40ό λεπτό, οι Μπόμπι Μπόσγουελ και Ντιμίτρι Ιμπόνγκο νόμιζαν πως ήταν σε αγώνα MMA, καθώς εκτέλεσαν διαδοχικές λαβές, οι οποίες προκάλεσαν αποβολή αμφότερων.
Σε άλλα ματς, οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς απέσπασε ισοπαλία με 1-1 από τους Κολροάντο Ράπιντς χάρη σε εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ του Μάρβιν Τσάβεζ στο 78ο λεπτό, ενώ οι Φιλαδέλφεια Γιούνιον επιβλήθηκαν με 1-0 των Σικάγο Φάιρ χάρη σε γκολ του Τζακ Μακ Ίνερνεϊ στο 3ο λεπτό και ο 21χρονος Αντόλφο Βαλέντσια, σκόραρε στο 84ο λεπτό χαρίζοντας ισοπαλία με 2-2 στους Πόρτλαντ Τίμπερς, οι οποίοι έπαιζαν ήδη με δέκα παίκτες στην έδρα των Βανκούβερ Ουάιτκαπς. Τέλος, οι Κολόμπους Κρου κέρδισαν με 1-0 το Τορόντο χάρη σε γκολ του Ντομινίκ Οντούρο στο 42ο λεπτό.