Κυριακή 12 Μαΐου 2013

Εξι λεπτά μόνο!!

Τόσο χρονικό διάστημα χρειάστηκε η Βαλένθια του Ερνέστο Βαλβέρδε να ξεκαθαρίσει τα πράγματα στο «Βαγιέκας» και να «κλειδώσει» τη νίκη (4-0) επί της Ράγιο Βαγιεκάνο.

Εξι λεπτά μόνο!
Η Βαλένθια επικράτησε 4-0 εκτός έδρας της Ράγιο Βαγιεκάνο στο πρώτο χρονικά σημερινό παιχνίδι για την 35η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Οι παίκτες του Ερνέστο Βαλβέρδε έβαλαν τις βάσεις για την νίκη με τον Σολδάδο να αναλαμβάνει το ρόλο του εκτελεστή και να σκοράρει δύο φορές.

Ο αρχηγός των «νυχτερίδων» στο 28ο λεπτό άνοιξε το σκορ και στο 34ο λεπτό μετά από πάσα του Γκουαρδάδο έκανε το 2-0…

Κάπου εκεί, τα πράγματα ξεκαθάρισαν με τους Λεβαντίνους να έχουν κλειδώσει το «τρίποντο».

Στα επόμενα λεπτά του αγώνα πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με τον Γκουαρδάδο στο 62ο λεπτό και τέλος τον Βαλντές στις καθυστερήσεις (90+2) να διαμορφώνουν το τελικό 4-0.

Με την νίκη αυτή οι νυχτερίδες πέρασαν στην 4η θέση ξεπερνώντας την Σοσιεδάδ η οποία αγωνίζεται την Δευτέρα εντός έδρας με την Γρανάδα.