Σάββατο 24 Αυγούστου 2013

Ματσάρα με το… καλημέρα!!

Εξαιρετικό ήταν το παιχνίδι που άνοιξε της 2η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην Χετάφε και στην Αλμερία, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2.

Ματσάρα με το… καλημέρα
Αν η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί, τότε αναμφίβολα το παιχνίδι που άνοιξε την 2η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος προοιωνίζει ότι η δεύτερη μέρα στην Primera Division θα είναι θεαματική.

Χετάφε και Αλμερία έμειναν στο 2-2 στην έδρα της πρώτης, προσφέροντας εξαιρετικό θέαμα.

Το σκορ άνοιξε στο 30’ για την Αλμερία ο Ρόντρι, με την Χετάφε να… απαντά δύο λεπτά αργότερα με τον Λαφίτα. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα στο 37’ με τον Σοριάνο. Τα λεπτά κυλούσαν και η Αλμερία ήταν πολύ κοντά στο… διπλό, αλλά στο 85’ ο Κάστρο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Πηγή: sport-fm.gr