Σάββατο 24 Αυγούστου 2013

Έσωσε ό,τι πρόλαβε η Ζενίτ (video)

Έστω και στη τελευταία φάση του αγώνα, η Ζενίτ κατάφερε να τσιμπήσει τον βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό 1-1 απέναντι στην Ντιναμό Μόσχας.

Υπό καταρρακτώδη βροχή, που θύμιζε μέσα Δεκέμβρη και όχι καλοκαίρι, Ντιναμό Μόσχας και Ζενίτ έμειναν στο 1-1, με την ομάδα της Αγίας Πετρούπολης να «κλέβει» τον βαθμό στη τελευταία φάση του αγώνα.

Σε ένα μέτριο ματς, χωρίς πολλές φάσεις, ελέω και της κακοκαιρίας, οι Μοσχοβίτες κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο 64’ με τον Τζούτζακ, με ένα μάλλον τυχερό γκολ, αφού η μπάλα κόντραρε κι άλλαξε πορεία, με τον Λοντίγκιν στο τέρμα να μην μπορεί να το πιστέψει.

Προς το φινάλε, οι φιλοξενούμενοι είχαν «κατασκηνώσει» στην αντίπαλη περιοχή και εν τέλει δικαιώθηκαν. Η αλλαγή του Σπαλέτι, ο Κερζακόφ, έπιασε την κεφαιά «ψαράκι» από κοντά, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κι έγραψε το τελικό 1-1!

Πηγή: sport-fm.gr