Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2013

Άνετα τα φαβορί...!!

Με τον Βέρνον να σκοράρει... ακατάπαυστα η Αμπερντίν κέρδισε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Σκωτίας. Άνετα Μάδεργουελ και Νταντί. Στα πέναλτι η Χαρτς την Κουίν οφ Σάουθ!

Άνετα τα φαβορί...
Άνετη εκτος έδρας νίκη πέτυχε η Αμπερντίν επικρατώντας της Φόλκερν με 0-5, για την φάση των «16» του Κυπέλλου Σκωτίας.

Η Μάδεργουελ επικράτησε με 1-2 της Λίβινγκστον, παίρνοντας τα ηνία στο σκορ απ' το 16', ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 90' χωρίς να καταφέρουν να κάνουν κάτι παραπάνω.

Η Νταντί «ξέσπασε» με 4-1 κόντρα στην Πάρτικ, στο «ντέρμπι» της αγωνιστικής, ενώ το Χαρτς-Κουίν οφ Σάουθ κρίνεται στα πέναλτι, μετά το ισόπαλο 2-2 της κανονικής διάρκειας (3-3 η παράταση).

Οσον αφορά την Χαρτς πήρε την πρόκριση στα πέναλτι με 4-3, σε ένα ματς με συγκλονιστική ροή. Το 2-2 της κανονικής διάρκειας, έγινε 3-2 υπέρ της Χαρτς, όμως δύο λεπτά πριν το τέλος της παράτασης οι φιλοξενούμενοι έστειλαν το ματς στα πέναλτι, όπου επικράτησε τελικά η γηπεδούχος.