Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2013

Brasileiro: «Ηρωική» ισοπαλία για Μινέιρο!! (videos)

Έμεινε με δέκα παίκτες από το 58ο λεπτό, αλλά η Ατλέτικο Μινέιρο του Ροναλντίνιο, που δεν αγωνίστηκε, πήρε 1-1 στην έδρα της Κρισιούμα.
Μάλιστα στις καθυστερήσεις έχασε ευκαιρία για τη νίκη, ενώ στο 41ο λεπτό προηγήθηκε με τον Λουάν. Στο 43ο η Κρισιούμα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Λινς, αλλά έμεινε μακριά από «τρίποντο» για έκτο συνεχόμενο ματς. Άλλωστε δεν εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του αντίπαλου τερματοφύλακα, Βίκτορ, αλλά ακολούθησε το παράδειγμά του ολοκληρώνοντας τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς στο 79ο λεπτό ο Ζοάο Βίτορ δέχθηκε δεύτερη κίτρινη.
Στο 1-1 έμεινε και η Σάντος απέναντι στην ουραγό Ναούτικο, η οποία προηγήθηκε στο 82ο λεπτό με τον Μαϊκόν Λέιτε. Μάλιστα, ο πρώην στράικερ της Σάντος είχε και δοκάρι σε προγενέστερο κομμάτι της αναμέτρησης, ενώ ο Σισέρο αποτέλεσε τον σωτήρα των απογοητευτικών γηπεδούχων, καθώς ισοφάρισε στο 84ο λεπτό.
11
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr