Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2013

Πρώτη «σβηστά» η Μονακό!! (video)

Στην πρώτη θέση του γαλλικού πρωταθλήματος παρέμεινε η Μονακό, που με το δίδυμο Φαλκάο – Ριβιέ να βρίσκει δίχτυα επικράτησε άνετα με σκορ 3-0 της Μπαστιά εντός έδρας.

Πρώτη «σβηστά» η Μονακό (video)
«Αγκαλιά» με την κορυφή του championnat έμεινε η Μονακό και μετά την 7η αγωνιστική. Οι Μονεγάσκοι επικράτησαν εύκολα, 3-0, της Μπαστιά εντός έδρας και διατήρησαν τη διαφορά τους στους δύο βαθμούς από τη δεύτερη Παρί Σεν Ζερμέν.

Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, το τέρμα του Ριβιέ στο 39’ άνοιξε τον δρόμο προς τη νίκη. Δύο λεπτά αργότερα (41’), ο Φαλκάο «ζήλεψε» το νεαρό επιθετικό και βρήκε κι αυτός δίχτυα «κλειδώνοντας» τη νίκη της ομάδας του λίγο πριν το ημίχρονο. Ο Κολομβιανός στράικερ ήταν και αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με το τέρμα που σημείωσε στο 89ο λεπτό.