Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2014

«Σφαλιάρα» από ερασιτέχνες η Σεντ Ετιέν!!

Οδυνηρός αποκλεισμός για τη Σεντ Ετιέν από τη συνέχεια του Κυπέλλου Γαλλίας, καθώς ηττήθηκε στα πέναλτι από την τοπική ομάδα των Καννών, που αγωνίζεται στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα.

«Σφαλιάρα» από ερασιτέχνες η Σεντ Ετιέν
Αποκλεισμός – σοκ για τη Σεντ Ετιέν από τη φάση των «64» του Κυπέλλου Γαλλίας. Οι «στεφανουά» ηττήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι στις Κάννες, απέναντι στην τοπική ομάδα και αποχαιρέτησαν πρόωρα τον θεσμό.

Το τέρμα του Μπραντάο στο 20’ δεν ήταν αρκετό για τους φιλοξενούμενος που είδαν τον Νταρνέ στο 69ο λεπτό να ισοφαρίζει σε 1-1, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι και το φινάλε της παράτασης.

Στην διαδικασία των πέναλτι, οι… ερασιτέχνες των Καννών ήταν πιο ψύχραιμοι, επικράτησαν 4-3 και πήραν το εισιτήριο για τους «32» της διοργάνωσης. Πηγή: sport-fm.gr