Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2014

Δεν «φρενάρει» η Παρί!!

Την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Γαλλίας πήρε η Παρί, που έφυγε με τη νίκη από το «Σαμπάν Ντελμά» επικρατώντας της Μπορντό 3-1 και συνεχίζει την παρέλασή της σε όλες τις διοργανώσεις.

Δεν «φρενάρει» η Παρί
Παραμένει ασταμάτητη Παρί Σεν Ζερμέν σε όλες τις φετινές εγχώριες διοργανώσεις. Η ομάδα του Μπλαν επικράτησε 3-1 στην έδρα της Μπορντό και πήρε το εισιτήριό της για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Γαλλίας.

Οι Παριζιάνοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου χάρη σε γκολ του Παστόρε (45+1’). Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο ξεκίνημα του δευτέρου και έφεραν το ματς στα ίσα στο 48’ με τον Πόκο.

Ενώ το 1-1 έδειχνε πως θα μείνει μέχρι το φινάλε, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση, ο Ραμπιό στο 86’ έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα της Μπορντό δίνοντας το προβάδισμα στην Παρί. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε δύο λεπτά αργότερα ο Μπλες Ματουϊντί.Πηγή: sport-fm.gr