Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014

Δεύτερη σερί νίκη για Μπόκα!

Παρά τα προβλήματα στα αποδυτήρια της, με τσακωμούς μεταξύ παικτών, η Μπόκα έκανε σπουδαίο διπλό με 2-1 επί της Ράσινγκ για την 7η αγωνιστική του Torneo Final

Δεύτερη σερί νίκη για Μπόκα
Με γκολ του Σάντσεζ Μίνιο η Μπόκα Τζούνιορς προηγήθηκε με τον Μίνιο στο 25ο λεπτό, στο «Χουάν Ντομίνγκο Περόν», αλλά ο Σεμπάστιαν Σάχα ευστόχησε σε πέναλτι, όπως το συνηθίζει άλλωστε για να φέρει το ματς στα ίσια στο 68ο λεπτό. Ο Έρμπες στο 76ο λεπτό χάρισε τη νίκη για την Μπόκα που αναρριχήθηκε στην 7η θέση και φαίνεται να μπαίνει σε τροχιά νικών, παρά τον τσακωμό μεταξύ Οριόν και Λεντέσμα στην προπόνηση της περασμένης Παρασκευής.
Η Ρίβερ με πέναλτι του Καβενάγκι επικράτησε 1-0 της Άρσεναλ Σαραντί, ενώ η Ολίμπο με το Τσερούτι νίκησε τη Νιούελς με 1-0. Η Σαν Λορέντζο είχε την ευκαιρία να φύγει με διπλό από την έδρα της Γοδόι και να περάσει μπροστά στη βαθμολογία, αφού προηγήθηκε στο 83ο με τον Μπλάντι, αλλά ο Καστιγιόν ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.