Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014

Ακόμα Πατό-νει!

Με δύο γκολ του Πάτο. η Παναχαϊκή πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 στην έδρα της Επισκοπής και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της για είσοδο στα πλέι οφ. Πέντε βαθμούς μακριά από τον Παναιγιάλειο οι Πατρινοί.

Ακόμα Πατό-νει
Έχει μείνει μακριά από την τετράδα της βαθμολογίας, όμως η Παναχαϊκή δείχνει να μην τα παρατάει και με δύο τέρματα του Πάτο, πέρασε από την έδρα της Επισκοπής, διατηρώντας πιθανότητες για είσοδο στα πλέι οφ του Νότιου ομίλου.

Η ομάδα της Πάτρας ήταν καλύτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με τον Πάτο να αναλαμβάνει δράση στο 54’ με γκολ στην αντεπίθεση, ενώ στο 78’ ο επιθετικός από τη Νέα Γουινέα έβγαλε και πάλι… φτερά στα πόδια, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στην Παναχαϊκή.

Η μόνη αντίδραση της Επισκοπής ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν με γκολ του Γιακουμάκη μείωσε σε 2-1, όμως δεν πρόλαβε να κυνηγήσει κάτι καλύτερο από την αναμέτρηση.

Πλέον, η ομάδα του Κώστα Φυντάνη, που έκανε ντεμπούτο στον πάγκο της Παναχαϊκής, βρίσκεται πέντε βαθμούς πίσω από τον τέταρτο Παναιγιάλειο.