Κυριακή 6 Απριλίου 2014

Σε «νεκρό» χρόνο…!!

Χάρη στο γκολ του Μποάκιε στις καθυστερήσεις, η Ελτσε πήρε τη νίκη παραμονής κόντρα στη Χετάφε για την 32η αγωνιστική της Primera Division.

Σε «νεκρό» χρόνο…
Η Ελτσε νίκησε στις καθυστερήσεις τη Χετάφε με 1-0 στο «Μαρτίνεθ Βαλέρο», στο πλαίσιο τη 32ης αγωνιστικής της Primera Division και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής στην κατηγορία, ξεφεύγοντας με +5 από τις τρεις τελευταίες θέσεις, έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο +1 από την τριάδα που οδηγεί στη Segunda Division, όμως με ένα αγώνα λιγότερο τη Βαγιαδολίδ που παίζει το βράδυ, ήτοι μπορεί οι Μαδριλένοι να βρεθούν στην τελευταία τριάδα.

Το ματς ήταν μέτριο, λόγω της σημασίας και του άγχους των δύο ομάδων και τελικά ο Μποάκιε στο 93’ χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

ΕΛΤΣΕ: Μ. Ερέρα, Σουάρεθ, Μποτία, Πελεγκρίν, Κίσμα, Σάντσεθ (67’ Μάρκεθ), Πέρεθ, Γκιλ, Κόρο, Ροντρτίγκες (80’ Νίγκεθ), Κρ.Ερέρα (72’ Μποάκιε)

ΧΕΤΑΦΕ: Κοντίνα, Αρόγιο, Λόπεθ, Αλέξις, Ράφα, Μπόρχα (46’ Κάστρο), Λασέν, Πέδρο Λεόν (84’ Σαράμπια), Ροντρίγκεθ (69’ Μίτσελ), Λαφίτα, Μαρικά