Κυριακή 6 Απριλίου 2014

Βήμα… παραμονής από Μάλαγα!!

Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο κατάφερε να πετύχει η Μάλαγα απέναντι στην Γρανάδα, την οποία νίκησε με σκορ 4-1 για την 32η αγωνιστική της Primera Division. Πάλι στον πάγκο ο Καρνέζης.

Βήμα… παραμονής από Μάλαγα
Νίκη με την οποία αυξάνει τις πιθανότητες για την παραμονή της στην Primera Division πέτυχε η Μάλαγα, η οποία επικράτησε με σκορ 4-1 της Γρανάδα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14’ έπειτα από κόρνερ του Σάμουελ και κεφαλιά του Καμάτσο, ο οποίος έστειλε… συστημένη την μπάλα στην εστία του Ρομπέρτο, ο οποίος άφησε ξανά τον Ορέστη Καρνέζη στον πάγκο των Ανδαλουσιανών.

Οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να ισοφαρίσουν στο 32’, όμως ο Αραμπί δεν κατάφερε να κερδίσει τον Καμπαγέρο και τέσσερα λεπτά αργότερα η Μάλαγα διπλασίασε τα τέρματά της.

Στο 42’ η ομάδα του Λούκας Αλκαράθ είχε την ευκαιρία να μειώσει, αλλά και πάλι ο Αραμπί αστόχησε από τα έντεκα βήματα και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων απόκρουσε την εκτέλεσή του.

Στην επανάληψη, η Μάλαγα – λόγω και της εξέλιξης που είχε ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο – μπήκε δυνατά και στο 47’ έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Σάντα Κρουζ να κάνει το 3-0, κάτι που πέτυχε δύο λεπτά αργότερα από το πέναλτι που κέρδισε ο Καμάτσο και ευστόχησε ο Αμπραμπάτ.

Από εκεί και πέρα, εξελίχθηκε σε διαδικαστικού χαρακτήρα το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν ξανά (στο 74’) με τον Χουανμί και να κάνουν το 4-0.

Το μόνο που έκαναν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής χάρη στον Ελ Αραμπί στο 78.